Zaznacz stronę

Nazywam się Elžbieta Gribova, urodziłam się w Wilnie (Litwa), po szkole średniej wyjechałam do Polski i skończyłam studia magisterskie na kierunku Konserwacja i Restauracja Papieru i Skóry na UMK w Toruniu. Od ponad 20 lat mieszkam i tworzę w Toruniu, gdzie współpracuję z galeriami stacjonarnymi oraz maluję na zamówienie dla klientów indywidualnych.

Wiedza zdobyta podczas studiów pozwala na zastosowanie odpowiednich technik i technologii, aby stworzony przedmiot przetrwał próbę czasu. Chętnie udzielam rad związanych z bezpiecznym użytkowaniem zakupionego obrazu lub przedmiotu.

W twórczości wykorzystuję farby olejne i akwarelowe, pastele suche, kredkę, ołówek, tusz i pozłotnictwo szlagmetalem.

Od kilku lat odtwarzam wczesnośredniowieczne techniki rękodzielnicze m.in. naalbinding (ścieg igłowy) i krajki tkane na tabliczkach.

Fascynuje mnie proces tworzenia – od białego podobrazia do czyjegoś portretu, od kilkunastu nici do krajki, od zalążka pomysłu do wykonania przedmiotu.

Prywatnie lubię czytać, szczególnie książki o tematyce z przełomu XIX/XX w., czasów gorączki złota i sf, amatorsko fotografuję i marzę o zamieszkaniu gdzieś w dziczy dość daleko od miasta 🙂